fbpx

Dalaman havalimanı Bodrum arası ne kadar?

Dalaman havalimanı bodrum arası 198 kilometre 123 Mil olarak hesaplanmaktadır.. Yaklaşık süre 2 saat 42 dakikadır.           

Bodrumda civarında tatilinizi tamamlamadan önce görmeniz gereken yerlerden bazıları  Bargilya, Güvercinlik, Mumcular, Göktürkbükü, Gündoğan, Yalıkavak, Gümüşlük, Kadıkale, Ortakent, Bitez, Konacık, Gümbet, Mazı köy şeklinde sıralanır bu doğal güzellikleri gördükten ve bodrumun merkezini gezdikten hemen sonra tatilinizi tamamladığınızda 198 kilometrelik bir yolculuğun ardından Dalaman havalimanına ulaşmış olacaksınız. Yolculuğunuz yol boyu ortalama hızınızla birlikte yaklaşık olarak 2 saat 42 dakika kadar sürecektir.

Bodrum Nerde?

Ege Bölgesi’nde bulunan ve Muğla’ya bağlı 13 ilçeden birisi olan Bodrum ülkemizin en ünlü turizm beldesidir. Bodrum ayrıca Muğla ilinin en çok nüfusa sahip ilçesidir. Antik çağda Bodrum Halikarnassos olarak adlandırılmıştır. Aziz Petrus Kalesi ile birlikte Bodrum Aziz Petrus’a adanmış bir yerleşim birimi olmuş ve Petrium adını almıştır. Bu isim zamanla Bodrum’a dönüşmüştür. Bodrum dan yola çıkarak Milas, Yatağan, Muğla, Ula, Köyceğiz, Ortaca, Dalaman ve en son da havalimanı rotasını kullanarak  Dalaman Havalimanına ulaşabilirsiniz. Bu yol 198 kilometre kadar sürecektir ve 123 Mil olarak hesaplanmıştır.

Dalaman Nerede ?

 Dalaman; Muğla’ya bağlı 13 ilçeden biridir. İlçede şehir merkezine 6 kilometre uzaklıkta bulunan Dalaman Havalimanı bulunmaktadır. Plaka numarası 48,telefon kodu 0252 olarak belirlenmiştir. İlçede; Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne bağlı bir meslek yüksekokulu bulunmaktadır.

İlçenin iklimi tipik Akdeniz iklimi olarak tanımlanabilir. Kışları ılık ve yağışlı yazları ise kurak ve sıcaktır.

Köyceğiz, Ortaca ve Fethiye ilçeleri arasında yer alan Dalaman Fethiye Körfezi boyunca paralel uzanan dağların eteklerine kurulmuş bu ilçe, yemyeşil orman ve birbirinden güzel koylarla kaplı bir tatil yeri. Koyları ile pek meşhur olan Dalaman ilçesi, gezginlere birçok seçenek sunuyor. Mesela Gökgemile Koyu. Hamam Koyu’ndan 20 dakikalık bir yürüyüş ile varılabilen bu saklı cennet, aynı zamanda doğa içerisinde kamp kurmayı düşünenlere de uygun konaklama yerleri sağlıyor. Ekincik Koyu biraz daha bilinen bir yer olduğundan bizce orayı da görmeden Dalamandan ayrılmamalısın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir