Dalaman havalimanı Göcek arası kaç kilometredir?

Dalaman Göcek arası yaklaşık 23 kilometre yani yaklaşık 14,30 Mildir. Yolculuk tahmini olarak 28 dakika sürmektedir.

Güzergah Göcek, İzmir ardından Dalaman havalimanı şeklindedir.

Göcek’teki mükemmel tatilinizi tamamladığınızda 23 kilometrelik bir yolculuğun ardından Dalaman havalimanına ulaşmış olacaksınız. Yolculuğunuz yol boyu ortalama hızınızla birlikte yaklaşık olarak 28 dakika kadar sürecektir.

Göcek Nerde?

Fethiye’nin 30 km kuzeybatısında, Fethiye Körfezi’nin en korunaklı limanlarından biri olan Göcek, Alaçatı, Bodrum gibi popüler turizm mekanlarının aksine tüketim kültürünün daha az uğradığı, benzer bir tatilci kitlesinin yıllardır düzenli olarak gidip geldiği bir tatil merkezi. Koylarıyla ünlü Göcek’in en güzel keyif mavi yolculuk ve tekne turlarıyla yapılıyor. Bu hareketlilik, bölgede üç tane marina yapılmasını sağlamış.

Göcek Körfezi’nin en büyük adası olan Tersane Adası, adını Osmanlı Dönemi’nde kullanılan eski bir tersaneden alıyor. Adanın merkezinin olduğu bölüme derin bir kanaldan geçilerek ulaşılıyor. Tersane Koyu olarak da bilinen bu bölüm tekne turları ve mavi yolculuklarda gecelemek ve yüzme molası vermek için kullanılıyor. Bizce buralara kadar gelmişken bu güzelliğe de uğramadan geçmemelisiniz.

Dalaman Nerede ?

 Dalaman; Muğla’ya bağlı 13 ilçeden biridir. İlçede şehir merkezine 6 kilometre uzaklıkta bulunan Dalaman Havalimanı bulunmaktadır. Plaka numarası 48,telefon kodu 0252 olarak belirlenmiştir. İlçede; Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne bağlı bir meslek yüksekokulu bulunmaktadır.

İlçenin iklimi tipik bir Akdeniz iklimi olarak tanımlanabilir. Kışları ılık ve yağışlı yazları ise kurak ve sıcaktır.

Köyceğiz, Ortaca ve Fethiye ilçeleri arasında yer alan Dalaman Fethiye Körfezi boyunca paralel uzanan dağların eteklerine kurulmuş bu ilçe, yemyeşil orman ve birbirinden güzel koylarla kaplı bir tatil yeri. Koyları ile pek meşhur olan Dalaman ilçesi, gezginlere birçok seçenek sunuyor. Mesela Gökgemile Koyu. Hamam Koyu’ndan 20 dakikalık bir yürüyüş ile varılabilen bu saklı cennet, aynı zamanda doğa içerisinde kamp kurmayı düşünenlere de uygun konaklama yerleri sağlıyor. Ekincik Koyu biraz daha bilinen bir yer olduğundan bizce orayı da görmeden Dalamandan ayrılmamalısın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir