fbpx

Datça’ya Nasıl Gidilir?

Datca'ya nasıl gidilir

Datça’ya nasıl gidilir? sorusu, Datça’nın Türkiye’nin son yıllarda özellikle covid salgını süresince en çok merak edilen ve yaşanmak istenen yerlerin başında geldiği için daha fazla sorulmaya başlamıştır. Ülkemizde kime sorsanız bundan sonraki hayatınızda nerede yaşamak istersiniz diye şüphesiz Datça cevabı tüm cevaplardan daha fazla gelecektir. Herkesin merak ettiği ve yaşamak istediği bu tatil beldesi için en çok sorulan sorular ve cevaplarını sizler için topladık.

Datça Nerededir?

Datça Muğla ili sınırları içerisinde Marmaris’ten sonra başlayan yarım adanın en uç kısmanda kurulu bir kasabadır. Doğusunda karayolu ile Marmaris’e bağlanmaktadır. Kuzeyinde deniz yolu ile Bodrum diğer yönleri ise Ege denizi ile çevrelenmiştir. Yunan adalarına yakınlığı ile de bilinmektedir.

Datça’ya Nasıl Gidilir?

Datça konumu ve zor ulaşılabilir olması sebebiyle yıllarca bakir kalmayı başarabilmiştir. Günümüzde dahi ulaşmak isteyen kişiler için uzak ve ulaşım imkanlarının kısıtlı olması sebebiyle başlı başına bir sorundur.

  • Otobüs ile gelmek isteyenler için direk Muğla yada Marmaris otogarına gelen firmalar seçilebilir. Bu sayede yolun büyük bir kısmı bitmiş olur. Eğer Muğla’da inerseniz önce Marmaris otogarına oradan Datça dolmuşlarına aktarma yaparak ulaşabilirsiniz.
  • Havayolu tercih eden kişiler için iki alternatif vardır. Bunlardan birisi Bodrum Milas havalimanını kullanarak buradan Bodrum Datça feribotu ile yada kara yolu ile ulaşabilirsiniz. Bodrum Havalimanını kullanmak isteyenler için Bodrum Datça Ulaşım sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Diğer ve en mantıklı seçenek ise Dalaman Havalimanını kullanmaktır. Bu limanı kullanmak şu bakımdan avantajlıdır; Datça için genelde Dalaman Havalimanı kullanıldığı için ulaşım seçenekleri hem daha fazla hem daha ekonomiktir. Ekonomik Dalaman Transfer seçenekleri için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Datça’nın Diğer Muğla ilçelerine Mesafeleri

Datça – Marmaris arası 70 Km yaklaşık seyahat süresi 1 saat 10 dakikadır.

Datça – Muğla arası 125 km yaklaşık seyahat süresi 2 saattir.

Datça – Dalaman Havalimanı 170 km yaklaşık seyahat süresi 2 saat 20 dakikadır.

Datça – Fethiye arası 210 km yaklaşık seyahat süresi 2 saat 45 dakikadır.

Datça – Bodrum arası mesafe 235 km ve yaklaşık seyahat süresi 3 saat 40 dakikadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir