fbpx

Datça’ya Nasıl Gidilir?

Datca'ya nasıl gidilir

Datça’ya nasıl gidilir ? Tatillerinde bölgeyi ziyaret edecekler için araştırma konusudur. Datça konumu ve zor ulaşılabilir olması sebebiyle yıllarca bakir kalmayı başarabilmiştir. Günümüzde dahi ulaşmak isteyen kişiler için uzak ve ulaşım imkanlarının kısıtlı olması sebebiyle başlı başına bir sorundur.

  • Otobüs ile gelmek isteyenler için direk Muğla yada Marmaris otogarına gelen firmalar seçilebilir. Bu sayede yolun büyük bir kısmı bitmiş olur. Eğer Muğla’da inerseniz önce Marmaris otogarına oradan Datça dolmuşlarına aktarma yaparak ulaşabilirsiniz.
  • Havayolu tercih eden kişiler için iki alternatif vardır. Bunlardan birisi Bodrum Milas havalimanını kullanarak buradan Bodrum Datça feribotu ile yada kara yolu ile ulaşabilirsiniz. Bodrum Havalimanını kullanmak isteyenler için Bodrum Datça Ulaşım sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
  • Diğer ve en mantıklı seçenek ise Dalaman Havalimanını kullanmaktır. Bu limanı kullanmak şu bakımdan avantajlıdır; Datça için genelde Dalaman Havalimanı kullanıldığı için ulaşım seçenekleri hem daha fazla hem daha ekonomiktir. Ekonomik Dalaman Transfer seçenekleri için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Datça’ya nasıl gidilir ? sorusu, Datça’nın Türkiye’nin son yıllarda özellikle covid salgını süresince en çok merak edilen ve yaşanmak istenen yerlerin başında geldiği için daha fazla sorulmaya başlamıştır. Ülkemizde kime sorsanız bundan sonraki hayatınızda nerede yaşamak istersiniz diye şüphesiz Datça cevabı tüm cevaplardan daha fazla gelecektir. Herkesin merak ettiği ve yaşamak istediği bu tatil beldesi için en çok sorulan sorular ve cevaplarını sizler için topladık.

Datça Nerededir?

Datça Muğla ili sınırları içerisinde Marmaris’ten sonra başlayan yarım adanın en uç kısmanda kurulu bir kasabadır. Doğusunda karayolu ile Marmaris’e bağlanmaktadır. Kuzeyinde deniz yolu ile Bodrum diğer yönleri ise Ege denizi ile çevrelenmiştir. Yunan adalarına yakınlığı ile de bilinmektedir.

Marmaris’ten Datçaya Nasıl Gidilir?

Marmaris Datça arası mesafe 70 km yaklaşık seyahat süresi 1 saat 15 dakika sürmektedir. Kendi araçları ile gelmek isteyenler haricinde ulaşım özellikle yaz döneminde biraz zordur. Zor olmasının en önemli nedeni Datça’nın yazın çok sayıda ziyaretçi almasından kaynaklı bu iki nokta arasında çalışan dolmuşların yetersiz kalmasından kaynaklanmaktadır. Her yarım saatte bir hareket eden bu seferler için kapasite belli ve talep çok olduğu için sıkıntı yaşanmaktadır. Özellikle sabah erken ve akşam saatlerinde seferlerin daha seyrek yapılması kaynaklı sorun ikiye katlanmaktadır. Marmaris Datça arası çalışan dolmuşlar Marmaris otogarından hareket ertmektedir. 2022 yılı mart ayı itibariyle Marmaris Datça dolmuş ücreti 50 TL dir.

Marmaris Datça Yol tarifi

Muğla’dan Datça’ya Nasıl Gidilir?

Muğla Datça arası yaklaşık 110 km yaklaşık seyahat süresi 2 saattir. Muğla Datça arası sürekli sefer yapan şehir içi dolmuşları ile kolaylıkla geçebilirsiniz. Eger iki konum arasında toplu taşıma bulamazsanız Muğla Marmaris araçlarını kullanarak Marmaris’ten aktarma yapabilirsiniz. Bu ulaşım seçeneği ile Muğla Datça ulaşım bedeli ortalama 80 TL dir.

Muğla Datça Yol tarifi

Fethiye’den Datça’ya Nasıl Gidilir?

Fethiye Datça arası 200 km yaklaşık seyahat süresi 3 saattir. Fethiye’den Datça’ya direk gidebileceğiniz bir toplu ulaşım tipi bulunmamaktadır. Fethiye şehir merkezindan Datçaya gidebilmek için 2 seçenek bulunmaktadır.

  1. Fethiye otogarından Marmaris otogarına giden araçlar ile geçerek burdan Datça araçlarına aktarma yapabilirsiniz.
  2. Fethiye Otogarından Havaş araçları ile Dalaman Havalimanına gelerek buradan Datça shuttle araçlarımız ile kesintisiz şekilde direkt olarak Datça’ya hızlı, uygun ve konforlu biçimde gelebilirsiniz. Bu şekilde ulaşımınız sağlamak için Dalaman Datça Shuttle sayfamızı ziyaret ederek sefer saatleri gibi detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
Fethiye Datça Yol Güzergahı

En uygun ve Hızlı Datça Ulaşım Seçenekleri

Muğlanın Tüm ilçelerinden yada bulunduğunuz adresten Datça’ya ulaşmak için 7/24 hizmetinizde olan Özel transfer hizmetimizden de faydalanarak zaman sıkıntısı olmadan hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. www.mavitransfer.com.tr/iletisim/ sayfamızda bulunan iletişim kanallarından bize ulaşarak 7/24 yardım talep edebilirsiniz.

Datça’nın Diğer Muğla ilçelerine Mesafeleri

Datça – Marmaris arası 70 Km yaklaşık seyahat süresi 1 saat 10 dakikadır.

Datça – Muğla arası 125 km yaklaşık seyahat süresi 2 saattir.

Datça – Dalaman Havalimanı 170 km yaklaşık seyahat süresi 2 saat 20 dakikadır.

Datça – Fethiye arası 210 km yaklaşık seyahat süresi 2 saat 45 dakikadır.

Datça – Bodrum arası mesafe 235 km ve yaklaşık seyahat süresi 3 saat 40 dakikadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/mavitransfercom/public_html/wp-includes/functions.php on line 4615