Tüm dünyayı etkisi altına alan covid 19 yeni tip corona virüs ülkemizde’de son 2 ayda birçok sektörü durdurduğu gibi en fazla etkilenen sektörler arasında turizm ve taşıma sektörü gelmektedir.

Pandeminin yaşandığı bu günlerde ülkemizin içerisinde bulunduğu durum ve bu duruma karşı alınan önlemler çerçevesinde ülke içerisinde seyahat kısıtlaması getirilmiş olup seyahat etmek isteyenler için birtakım şartlar ve seyahat izin belgesi adı verilen belge almak zorunluluğu haiz olmuştur. Bu şartların en başında ve olmazsa olmazı seyahat izin belgesidir.

Seyahat izin belgesi nereden ve nasıl alınır?

Seyahat izin belgesi almak için ilk önce en yakın sağlık kuruluşundan sağlıklı olduğunuzu, sağlık taramasından geçtiğinizi gösteren belgeyi almanız gerekmektedir. Daha sonra e devlet üzerinden yada bulunduğunuz il ilçe kaymakamlıklarından başvuru yaparak seyahat izin belgesinin onaylanmasını beklemeniz gerekmektedir. Sonuç kısa süre içerisinde telefonunuza sms olarak gönderilmektedir.

Seyahat izin belge başvurunuz onaylandı ise belgede yazılan tarihler arasında seyahatinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
Seyahat izin belgesi verilmesi durumunda dilerseniz kendi aracınız ile dilerseniz toplu ulaşım araçları ile seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat seyahatinizi şehirlerarası yolcu taşıyan toplu ulaşım araçları ile yapmak isterseniz asıl sorun burada başlamaktadır. Şehirlerarası yolcu taşıma yapan firmalar faaliyetlerini durdurmuş yada kısıtlamaya gitmelerinden dolayı ya araç bulunamamakta yada yer sıkıntısı yaşanmaktadır.
Fakat zorlu günlerden geçtiğimiz şu günlerde turizm taşıması işi ile ilgilenen bizim gibi firmalar Şehirlerarası seyahatin vazgeçilmezi durumuna geldi.

Firmamız yurt içi yolcu taşıma yetki belgeleri sayesinde başka şehirlere geçmek isteyen vatandaşlar için en kolay en hızlı ve güvenli yol olmaktadır.
Seyahat izin belgesi olan her kişi yada grup için araçlarımız özel izin belgesi almaksızın taşıma faaliyetini yapmaya ulaştırma ve altyapı bakanlığı genelgesinde belirtildiği üzere bazı şartları yerine getirmek kaydı ile izinli sayılmaktadır.

Bu şartlar araç hijyen şartları şoför ve araç yetki belgeleri ile araç yolcu kapasitesinin yarı oranında yolcu almak kaydıyla taşıma faaliyetini gerçekleştirebilmesidir.

Türkiye’nin her yerinden dilediğiniz başka bir yerine seyahat izin belgeniz var ise firmamızı arayabilir yardım talep edebilir ve size en uygun aracı talep ederek seyahatinizi sorunsuz güvenli ve sağlıklı olarak tamamlayabilirsiniz.

Firmamız normal şartlarda gelen istekler doğrultusunda genellikle Dalaman Havalimanından Fethiye ,Marmaris, Sarıgerme , Göcek, Ölüdeniz, Bozburun, Selimiye gibi birçok turizm beldelerine gidiş ve dönüş yolcu taşıma hizmeti vermektedir. Bu süreç geçer geçmez gene aynı şekilde yukarıda belirtilen tüm bölgeler için taşıma hizmetimiz tüm yıl devam edecektir.