fbpx

Dalaman havalimanı Kaş arası ne kadar?

Dalaman havalimanı Kaş arası 152 kilometre 94,45 Mil olarak hesaplanmaktadır. Yaklaşık süre 2 saat 10 dakika kadar sürmektedir.   

Kaş civarında tatilinizi tamamlamadan önce görmeniz gereken yerlerden bazıları  Kekova, Simena, demre, Kalkan, Xanthos Antik Kenti, Patara Antik Kenti, Likya yolu, Saklıkent Kanyonu kaş civarında görülecek güzel yerlerden sadece bazılarıdır.Kaş ile Kalkan arasında bulunan Kaputaş Plajı, turkuaz mavi denizi ile büyüleyici ve bir defa gördüğünüzde tekrar unutamayacağınız türden bir yerdir. Eğer yolunuzun üzerindeyse Kaputaş’ta durup sadece orada görebileceğiniz eşşiz manzaranın keyfini çıkarmayı unutmayın. Naçizane tavsiyelerimiz üzerine buraları gezdikten hemen sonra tatilinizi tamamladığınızda 152 kilometrelik bir yolculuğun ardından Dalaman havalimanına ulaşmış olacaksınız. Yolculuğunuz yol boyu ortalama hızınızla birlikte yaklaşık olarak 2 saat 10 dakika kadar

Kaş Nerede?

Batı Antalya’da konumlanan Kaş, Akdeniz kıyılarımızın en gözde tatil yerlerinden biridir. Kökeni Likyalılara uzanan bir kültür ve doğra rotasıdır. Kaş, Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Antalya’nın bir ilçesi. Sualtı, doğal ve tarihi değerleri açısından Türkiye’nin en önemli adreslerinden Kaş Antalya arası 170 km. Batıdaki Eşen Çayı ile Muğla’nın Fethiye ilçesinden ayrılan Kaş, doğuda Demre ile komşudur.

Dalaman Nerede ?

 Dalaman; Muğla’ya bağlı 13 ilçeden biridir. İlçede şehir merkezine 6 kilometre uzaklıkta bulunan Dalaman Havalimanı bulunmaktadır. Plaka numarası 48,telefon kodu 0252 olarak belirlenmiştir. İlçede; Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne bağlı bir meslek yüksekokulu bulunmaktadır.

İlçenin iklimi tipik Akdeniz iklimi olarak tanımlanabilir. Kışları ılık ve yağışlı yazları ise kurak ve sıcaktır.

Köyceğiz, Ortaca ve Fethiye ilçeleri arasında yer alan Dalaman Fethiye Körfezi boyunca paralel uzanan dağların eteklerine kurulmuş bu ilçe, yemyeşil orman ve birbirinden güzel koylarla kaplı bir tatil yeri. Koyları ile pek meşhur olan Dalaman ilçesi, gezginlere birçok seçenek sunuyor. Mesela Gökgemile Koyu. Hamam Koyu’ndan 20 dakikalık bir yürüyüş ile varılabilen bu saklı cennet, aynı zamanda doğa içerisinde kamp kurmayı düşünenlere de uygun konaklama yerleri sağlıyor. Ekincik Koyu biraz daha bilinen bir yer olduğundan bizce orayı da görmeden dalamandan ayrılmamalısın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir